Selgusid Eesti Muusikaauhinnad 2020 võitjad0

Posted on jaanuar 24th, 2020 in News

Selgusid Eesti Muusikaauhinnad 2020 võitjad

24. jaanuaril Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal pälvisid kõige rohkem auhindu Anna Kaneelina ja nublu. Kodumaise muusikamaailma tippsündmusel jagati auhindu kokku 18 kategoorias.

Möödunud aasta kevadel oma debüütalbumi „Anna Kaneelina“ välja andnud Anna Kaneelina ehk kodanikunimega Anna Pärnoja pälvis kokku neli auhinda kategooriates Aasta Alternatiiv/Indiealbum, Aasta Debüütalbum, Aasta Naisartist ja Aasta Album.

Võrdväärselt neli auhinda pälvis ka räppar nublu, kes võitis kategooriad Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Artist ja Aasta Meesartist ning pälvis koostöös gameboy tetrisega loodud lauluga „für Oksana“ Aasta Parim Laulu ja Aasta Muusikavideo tiitli.

Eesti Muusikaauhindade võitjad selgitas välja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt kokku kutsutud ligi 160-liikmeline žürii, mis koosneb erinevates muusika valdkondades Eestis aktiivselt tegutsevatest inimestest, kelle seas on nii artiste, fonogrammitootjaid, kontsertide korraldajaid, muusikaajakirjanikke, diskoreid kui ka artistide agentuure. Aasta Artist selgus Elu24 ja Eesti Muusikaauhinnad poolt läbiviidud rahvahääletusel.

Eesti Muusikaauhinnad 2020 kõik võitjad:

Aasta Debüütalbum
Anna Kaneelina „Anna Kaneelina“

Aasta Klassikaalbum
Heino Eller Sümfoonilised poeemid. Esitajad: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Olari Elts

Aasta Jazzalbum
Kadri Voorand „In Duo with Mihkel Mälgand“

Aasta Etno/Folk/Rahvalik Album
Black Bread Gone Mad „Ayibobo“

Aasta Elektroonikaalbum
Bert On Beats „TEN“

Aasta Alternatiiv/Indiealbum
Anna Kaneelina „Anna Kaneelina“

Aasta Metalalbum
Kannabinõid „3“

Aasta Rockalbum
Põhja Konn, Estonian Cello Ensemble, Vox Clamantis “Hetk. InSpereeritud Tüürist”

Aasta Popartist
Liis Lemsalu

Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Artist
nublu

Aasta Naisartist
Anna Kaneelina „Anna Kaneelina“

Aasta Meesartist
nublu

Aasta Ansambel
Põhja Konn, Estonian Cello Ensemble, Vox Clamantis “Hetk. InSpereeritud Tüürist”

Aasta Artist
5MIINUST

Aasta Parim Laul
nublu x gameboy tetris „für Oksana“

Aasta Muusikavideo
nublu x gameboy tetris „für Oksana“ (režissöör: Marta Vaarik)

Aasta Album
Anna Kaneelina „Anna Kaneelina“

Panus Eesti Muusikasse
FIX

Eesti Muusikaauhinnad on iga-aastane muusikute suursündmus, mille eesmärk on väärtustada kodumaist muusikat ning tunnustada silmapaistvaid eesti muusikuid ja nende loomingut. Läbi aegade suurimal ning võimsaimal muusikagalal andsid vägeva show 20 artisti. Sealhulgas kõlasid Trad.Attack!-i uue singli „Tehke ruumi“, Ariadne uue singli „Queen Of My Own“ ning Briti tõusva tähe CHINCHILLA uue singli „Cold Water“ maailma esmaesitlused. Lisaks astus meeldejääva popurriiga selle aasta parimast viiest eesti loost üles The Swingers ning show’le andis võimsa punkti 5MIINUST koos villemdrillemiga. Gala laval sai näha ka ansamblit FIX. Lisaks esinesid erinumbritega STEFAN, Liis Lemsalu, Anna Kaneelina, Rita Ray, Gram-of-Fun, Clicherik & Mäx, nublu ning Isac Elliot. Õhtut juhtis Trad.Attack!.

Sündmusest tegid otseülekanded Kanal 11, Kanal 2, Elmar ja Elu24. Eesti Fonogrammitootjate Ühing tänab kõiki muusikuid, Eesti Autorite Ühingut, Eesti Esitajate Liitu ja Postimees Gruppi.

  • Facebook