2000

Kolmandat muusikaauhindade kättejagamise üritust võib kokkuvõtlikult iseloomustada kui kapitaalremonti, mille tulemusel sai kogu üritus uue näo: uus nimi ja logo, uued võitjate ja nominentide hindamiskriteeriumid, uued auhinnakategooriad.

3. märtsil 2001 ööklubis Decolte toimunud auhinnatseremoonial tunnustati lisaks Eesti popmuusika paremikule kogu Eesti muusika parimaid, sh. etno-folgi, džässi-bluusi ja klassikalise muusika kategooriates. Ühe eriauhinnana leidis taas äramärkimist piraatlusevastane võitlus, nimelt andsime Aasta Muusikatoetaja auhinna Äripäeva ajakirjanikule Peep Soomanile tema piraatluseteemaliste artiklite eest.

Põhimõttelise uuendusena hakkasime alates 2000 aastast erapooletu audiitori kaasabil nominente ja võitjaid selgitama erinevate žüriide hääletustulemuste alusel. See tähendab, et eelnevatel aastatel ainsast kriteeriumist, läbimüüdud plaatide-kassettide arvust, alates käesolevast aastast enam ei piisanud. Nominentide ja võitjate selgitamiseks kuues kategoorias moodustasime 100-liikmeline erapooletu žürii ning kolmes kategoorias väiksemad, kuni 15-liikmelised žüriid.

Lisaks selgitasime nominendid ja võitjad erinevate edetabelite alusel. žüriid koosnesid muusika erinevates valdkondades Eestis aktiivselt tegutsevatest isikutest (näiteks muusikatoimetajad, saatejuhid, õppejõud, muusikud, diskorid, kontserdikorraldajad, produtsendid jne.). Esmakordselt töötasime välja ka mahuka muusikaauhindade reeglistiku, mis sisaldas kandideerimise tingimusi, nominentide ja võitjate selgitamise kriteeriume, audiitori ülesandeid ning žüriide koosseisu ja tööd.

Ka kolmandal aastal jätkasime head koostööd ETV ja Raadio 2-ga, mõlemad kandsid üritust otse üle, tehes reklaamklippide, intervjuude jms. näol üritusele suures mahus eelreklaami.   2000 aasta auhinnad anti välja 14 kategoorias:

Aasta Meesartist

Riho Sibul – Poeet külmetab klaasmäel  

 

Aasta Naisartist

Ines – Here For Your Love

 

Aasta Uus Tulija

Claire’s Birthday – Venus

 

Aasta Ansambel

Claire’s Birthday – Venus

 

Aasta Jazz/Bluesartist

Riho Sibul – Poeet külmetab klaasmäel

 

Aasta Etno/Folkartist

Dagö – Dagö

 

Aasta Klassikaartist

Heiki Mätlik, Terje Terasmaa, Arvo Leibur – Tango King Astor Piazzolla

 

Aasta Muusikavideo

Genialistid – Haiguste vältimine nende ennetamise teel” (re˛issöör Ene Jakobi)

 

Aasta Albumikujundus

Kogumik – Müsteerium plaadimängijas

 

Aasta Raadiohitt

Ines – Once in a Lifetime

 

Aasta Tantsuhitt

Ines – Once in a Lifetime

 

Aasta Plaadifirma

Records 2000

 

Aasta Muusikatoetaja

Peep Sooman

 

Panus Eesti Muusikasse

Valter Ojakäär