Argo Vals

Argo Vals on kitarrist ja noor helilooja, pärit Põlva maakonnast Ahjalt. Muusikat meeldib talle kõige enam salvestada kodustes tingimustes. Esimesed sellelaadsed katsetused tegi aastal 2006. Esimese live-elektroonika soolokontserdi andis Argo aastal 2008. Ta tegutseb ansamblites Viljandi Guitar Trio, Talamak, Animal Drama ja Argo Vals Band.

Argo on kirjutanud muusikat erinevatele koosseisudele, filmidele, telesaadetele, tantsuetendustele ning tema omaloominguline sooloetteaste kujundas möödunud aastal ka Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi kätlemistseremooniat. Ta on andnud soolokontserdi Jazzkaar, Positivus, Rabarock, Schilling festivalil ning mänginud erinevate kollektiividega Viru Folgil, Viljandi Pärimusmuusika ja Positivus Festivalil, Raadio 2 Aastahitt Galal, Tallinn Music Weekil.

Argo Valsi debüütalbum “Tsihcier” ilmus detsembris 2012 ning selle andis välja plaadifirma Eesti Pops.

Lõik Maria Mölderi kirjutatud plaadiarvustusest, mis ilmus Eesti Kontserdi ajakirjas “Aplaus”, talv 2013.

“Argo Vals on tõesti uskumatu atmosfäärivõlur. Kui mitmed teised luuperimuusikutest sooloesinejad katsetavad tohutu hulga instrumentide ja tehnikaga, siis Argo on küpselt keskendunud kitarrile, luuperid, sündid ja plokid on pelgalt abivahendid, võtmata kitarrilt pearolli. Hoolimata oma noorusest oleks tal justkui ammu selge, mis on tema tugev külg – meloodia ja neid ülestikku ladudes tekstuuride punumine, väikese korduste nõksuga. Ei mingeid traagelniite ega kahtlust äratavaid ebakõlasid, tema näppude alt väljub puhas Muusika…”

Videod

Argo Vals “Tsihcier”

Pildid