Iiris

„Iiris on tulevikutäht“, ütleb MOJO ajakirjanik Tyler ja kirjeldab: „Seni tundmatus Eesti lauljataris on nii Björki, Minnie Mouse’i kui miskit sürreaalselt Baltilikku”.

2011. aasta algul sai Iirisest MTV Iggy blogi nädala artist – „Masendavalt vähestel bändidel on olemas see maagiline “miski“. Ma isegi ei teadnud, mis see “miski“ on, kuni kuulasin Eesti lauljat/laulukirjutajat/pianisti Iirist.

Mis iganes see “miski“ ka ei oleks – Iirisel on see kindlasti! Tal on olemas mitmekülgsus, tarkus, uudsus, mõnus pop-saund ja kahtlemata ka armas ja ilus välimus. St kõik, et saada suureks mega-mega-megastaariks!”

Iiris on astunud üles festivalidel üle Euroopa – Islandil, Saksamaal, Hollandis, Soomes, Lätis, Inglismaal. „Mis kell on? Kas ma magasin maha tänased soendusartistid? Iiris mõjub laval tõelise peaesinejana!“, kirjutas The Reykjavik Grapevine.

Iirist on võrreldud paljude suurepäraste artistidega – Björk, Kate Bush, Regina Spektor on vaid mõned nimed, kuid ta on suutnud alati jääda originaalseks ja omapäraseks. Tema hääl kõlab haldjalikult ja hüpnotiseerivalt, ta võib mõjuda käskiva ja agressiivsena, aga kui ta istub klaveri taha ja avab oma loomingu kuulajale, ei jää üle muud, kui alistuda selle Eesti tüdruku talendile ning ilule.

Videod

Iiris “Weirdo”

Pildid