Kadri Voorand Trio

Kadri Voorand Trio ehk Kadri Voorand vokaalil, kalimbal, meloodikal ja kellamängul, Virgo Sillamaa elektri- ja akustilisel kitarril ning Taavo Remmel kontrabassil tulid 2012 aastal välja albumiga „Kosmogooniline etüüd” ning lisaks Artur Alliksaare samanimelisele luuletusele on sellel kasutatud tekste ka paljudelt teistelt omakeelsetelt poeetidelt. Muusika on komponeerinud Voorand ja Sillamaa. “Plaadilt võib leida jazzilikult tihedaid harmooniaid, folgilikku rütmikasutust, isegi näiteks Kariibi mere rütme, samuti ambient’likke helimaastikke ja nendele vastanduvat müraesteetikat.” (Kaur Garšnek, Sirp) Meloodiad varieeruvad helgetest tormilisteni.

Hedvig Hanson on albumi kohta kirjutanud “Kadri Voorand on unikaalne naislaulja eesti jazzis, kes eristub oma tämbri ja eelkõige mõtlemisega. Tulemus on igatahes kõrgema kunstilise tasemega, täiesti omalaadne, enneolematu muusika. “

Maailma suurima jazziportaali allaboutjazz.com kriitik Phillip Woolever on hinnanud luulekava järgnevalt:“Voorandi tõlgendused varieeruvad sosinatest, naljatustest ja romantilistest pominatest intiimse jutustuseni. Isegi keelt tõlkimata oli tähendus selgelt edasi antud.“

See kava on olnud väga menukas nii eesti- kui ka muukeelse publiku hulgas. Ülesastumised raadio otseeetris nii Eestis kui üle terve euroopa ning esinemised Kanadas, USA-s ja Šveitsis on pälvinud vaid sooja vastukaja.

Kadri Voorandit hinnatakse Eesti üheks omanäolisemaks nooreks jazzlauljaks ja heliloojaks. Ta on pälvinud väärika “Eesti Aasta Noore Jazzitalendi Auhinna”. Voorand on seotud ka paljude teiste nimekate bändidega, nende seas koostöö Tanel Rubeniga, Kristjan Randaluga, Urmas Lattikase, Toomas Rulli, Stupid F&HashVoorand on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Aastal 2009. esitles Voorand oma debüütalbumit “Tunde kaja”. 2011. aastal moodustas ta vokaalansambli Estonian Voices. Lisaks paljudele albumitele Eesti muusikutega kõlavad tema looming ja hääl ka  näiteks USA tippmuusikutega salvestatud Anthony Branker and the Ascent´i albumil „Dance Music”, mis rahvusvahelisel areenil on pälvinud kriitikutelt palju kiidusõnu.

Virgo Sillamaa on kitarrist, helilooja ning arranžeerija. Lisaks sellele on ta Georg Otsa-nimelises Tallinna Muusikakoolis õpetaja ning rütmimuusika suuna arendusjuht ning pedagoog. 2008. a pälvis Sillamaa “Tiit Pauluse-nimelise stipendiumi”, mida annab välja Viljandi Kitarrifestival. Ta on õppinud jazzmuusikat mitmes koolis nii Eestis, Soomes, Rootsis kui ka Hollandis.

Taavo Remmel on stiililiselt mitmekülgne muusik, osalenud rohkem kui 40 CD salvestamisel. Ta on andnud kontserte Euroopas ja Kanadas, esinenud Euroopa ja Venemaa muusikafestivalidel. Remmel on töötanud ka Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, teinud koostööd muuhulgas ansamblitega Hortus Musicus, Vox Clamantis, New York Voices, Estonian Dream Big Band.

Videod

Kadri Voorand “Ma olen pannud segast”

Pildid