Põhja-Tallinn

Räpigrupp “Põhja-Tallinn” sai alguse 2007 aastal, kui ninamees Wild Disease kogus kokku kõik teadaolevad selle kandi mehed, kes parajasti räppmuusikaga tihedamalt seotud olid. Koos lindistati lugu nimega ”Probleem”, kus siis osalesid ( Genka, Metsakutsu, Ice, Bob, Chance, Mini, Junior O, Lil’ Carl, Dizzy ning praegusest põhikooseisust Wild Disease ja Fate).

Singel oli küllaltki edukas ja pärast pikka pausi tekkis Wildil idee uuesti Põhja-Tallinna all Kruu kokku panna ja EP materjali lindistada… Punt saadi kokku ja koosnes siis sellistest nimedest nagu ( Wild Disease, Fate, Kenny, Chance ja Mini ). Selle kooseisuga lindistati esimeseks looks ” Ei Salli Vaikust ” , millele oma jõududega ka video vorbiti.

Ep saadi ka lõpuks valmis ja isegi neti teel välja antud, kuid kuna huvide konfliktid olid suured, nagu ikka suurte kooseisudega üldjuhul tekivad, sai ka see ”Põhja-Tallinnale” osaks. Sellise koosseisuga enam edasi ei mindud…

Grupp otsustas peale seda asja tõsisemalt kätte võtta ja hakkas plaadi materjaliga tegelema. Bandi kaasati noor, kena ja võimsa häälega lauljatar ( Maia Vahtramäe ) kellega salvestati esimene lugu ”Lähen ja Tulen”. Kõik sujus ja jätkati lugude valmistamisega.

Tulemas oli Eesti Hip-Hop Festival 2011 kuhu ka ”Põhja-Tallinn” esinema kutsuti. Olles sellest üritusest ka varem osa võtnud, tekkis Wildil idee , et see aasta peab esinema LIVE bändiga. Mõeldud-tehtud, nii hakati uurima, kes oleks nõus ja kuidas see realiseerida…

Aega võttis, asja sai. Leitigi 1 inimene, kes oli nõus asja kuulama ja proovima. See mees oli Eric Kammiste (kitarrist), kes, kuuldes prooviruumis saundi, leidis enda kõrvale bassimehe ( Meelik Samel ) ja trummari ( Robert Liogom ). Koos tehti proove festiali jaoks, ning astuti ka koos üles ja anti väga oivaline LIVE. Kõik mehed ja neiu jäid asjaga rahule ja otsustati , et asja peab koos edasi tegema. Nii sai räppgrupist ”Põhja-Tallinn” bänd, kuhu tänase seisuga kuuluvad sellised nimed nagu:

Videod

Põhja-Tallinn “Meil on aega veel”

Pildid