26. jaanuaril Unibet Arenal toimuval Eesti Muusikaauhinnad 2023 suurejoonelise gala esinejate nimekiri täienes ning juba teadaolevatele artistidele lisaks astuvad üles nublu, Anett ja Elephants From Neptune.

25. Eesti Muusikaauhindade suurejooneline kava kestab ligi 4 tundi koos 3-tunnise telesaatega. Kontsertšõul esinevad eestlaste palavalt armastatud artistid: nublu, Anett, Elephants From Neptune, STEFAN, Rita Ray, Gram-Of-Fun ja õhtujuhid 5MIINUST ning esinejate nimekiri täieneb veelgi.

„Muusikasõprade jaoks on muusikaauhindade gala pidupäev. Meil on väga suur au tähistada sõprade ja fännide ees oma plaadi ilmumist ja hoida pöialt kõigile võistlejatele. Saladuskatte all võin öelda, et kui müristab ja välku lööb, siis tuleb üks korralik show,“ lubas Elephants From Neputune’i liige ja muusik Robert Linna.

 Aneti jaoks oli möödunud aasta aja maha võtmise aasta, mistõttu on paslik tähistada uue aasta algust suure muusikagalaga. “Minu jaoks jääb eelmist aastat alatiseks saatma pealkiri “Late to the Party”. See oli mōnes mõttes rahunemise aasta, kui-sai rahus toimetada, oma mōtteid paberile panna, kontserte anda, kirjutada muusikat ja nautida albumi protsessi täiel rinnal ning seejuures sai võtta aega ka iseendale. Nüüd saab rõõmuga astuda kaasmuusikutega üles EMA galal, et muusikat tähistada,” ütles Anett.

Elephants From Neptune andis mullu oktoobris välja oma neljanda albumi „Boogieland“, esitlustuuri käigus andis rokkbänd kontserte nii Tallinnas, Pärnus kui ka Tartus. Soojalt vastu võetud albumi lugu “Motel Blue” on olnud mitu kuud Raadio2 kahekümne enim mängituima loo seas ning album jätkuvalt plaadipoodide plaadimüügi edetabelite tippudes.

Mullu augustis välja andnud singli “Minna koos” lennutas nublu avapäeval Spotify’s teisele kohale. Novembris andis Eesti üks kuulatuim artist nublu välja singli „kastehein“, mis pälvis Raadio2 aastahiti esikoha Eesti muusika arvestuses. Mikael Gabrieli ja nublu koostöös ilmunud lugu “Vihje” sai 2022. aasta MyHitsi mängituima loo tiitli.

Anett andis mullu oktoobris välja oma teise täispika albumi “Late to the Party”, millest valmis artisti salvestussessioonist spetsiaalselt täispikk kontsertvideo.

Kokku jagatakse Eesti muusikamaailma ihaldatumaid auhindu 20 kategoorias. Eesti Muusikaauhindadele kandideerib ligi 200 albumit, aasta laulu kategoorias üle 150 laulu ja aasta muusikavideo kategoorias üle 80 muusikavideo. Ligi 200-liikmelise žürii valitud parimate Eesti artistide, laulude, muusikavideote ja albumite nominendid avalikustatakse 9. jaanuaril „Õhtu!“ saates Kanal 2-s algusega kell 21.00.

Eesti Muusikaauhinnad 2023 galal tunnustatakse Eesti silmapaistvamaid muusikatootjaid, esitajaid ja autoreid 26. jaanuaril Unibet Arenal ning sündmus kantakse üle Kanal 2 vahendusel. Õhtut juhib 5MIINUST.

Eesti Muusikaauhinnad 2023 pileteid saab soetada Piletilevist: www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/eesti-muusika/eesti-muusikaauhinnad-2023-378913/.