EMA2014 žürii alustas 2013. aasta parimate valimist0

Posted on jaanuar 1st, 2014 in Uncategorized

EMA2014 žürii alustas 2013. aasta parimate valimist

Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt kokku kutsutud žürii on alustanud 2013 aasta parimate albumite, laulude ja muusikavideote valimist. Üle 150-liikmelise muusikaga seotud eluvaldkondade esindajatest koosneva žürii valiku ees on üle 170 muusikaalbumi, silmapaistvamad muusikavideod ning lood, mis avaldati aastal 2013.

Eesti Muusikaauhindade võitjate valimisel ei võeta arvesse albumite müügitulu ega laulude raadioedu vaid professionaalse žürii hinnangut möödunud aastal salvestatud muusikale. Suure žürii liikmed saavad hääletada 16 kategoorias. Korraldajad lisasid sel korral täiendava kategooria, mis hõlmab endas rahvalikku muusikat. Üle aastate on tagasi “Aasta Klassikaalbumi” kategooria, mille nominendid ja võitja valib välja Eesti Muusikanõukogu koostöös Eesti Fonogrammitootjate Ühinguga.

Võrreldes eelmise aasta hääletusega kandideerib sel korral rohkem albumeid. Kolmandiku võrra on enam jazz- ja rock albumeid, veelgi rohkem on kasvanud metal- ja elektroonilise muusika ning Hip-Hop/Rap/R’n’B kategooriates kandideerivate albumite arvud.

Eesti Muusikaauhindade hääletus toimub kahes voorus, tulemused selguvad jaanuari keskpaigas. Eesti Muusikaauhindade võitjad pärjatakse 30. jaanuaril 2014 Nokia Kontserdimajas. Auhinnatseremooniast teeb otseülekande TV3.

 

  • Facebook