Eesti Muusikaauhindadele lisandub Aasta Albumikujunduse auhind0

Posted on jaanuar 7th, 2014 in News

Eesti Muusikaauhindadele lisandub Aasta Albumikujunduse auhind

Kunsti-, reklaami- ja muusikavaldkonna spetsialistidest koosnev žürii valis välja parima albumikujunduse, mille laureaat avalikustatakse Eesti Muusikaauhinnad 2014 tseremoonial. Aasta Albumikujunduse kategooria žürii tööd juhtis reklaamispetsialist Olav Osolin.

“Mul on heameel, et albumikujundus on taas ellu äratatud ja olen rõõmuga kaasa löömas,” ütles žürii kokku pannud Olav Osolin. “Žürii liikmed on eri valdkondadest, puutunud kokku nii muusika kui disainiga – mitmed õpetavad oma eriala Eestis ja välisriikides,” lisas Osolin.

“Saak ise on kirju ja peegeldabki meie kirjut praegust muusikapilti. Reklaamiinimesena usun, et hea ümbris tõstab kindlasti plaadi vastu huvi ja on seega oluline ka plaadi sisu reklaamimisel. Tundub, et vahepealsete aastatega on muusika kujunduspilt rikkalikumaks muutunud ning tööd on väga eripalgelised,” mainis Olav Osolin.

Aasta Albumikujunduse kategoorias kandideeris üle 150 muusikaalbumi, mis on välja antud 2013. aastal. Eesti Rahvusraamatukogu muusikasaalis toimunud žürii töös osales üheksa spetsialisti. Aasta Albumikujunduse žüriisse kuulusid Herkki-Erich Merila, Marko Mäetamm, Siim Nestor, Rainer Olbri, Olav Osolin, Jan Tomson, Kalle Toompere, Ivar Sakk ja Helene Vetik.

  • Facebook