Eesti Muusikaauhinnad 2020 toimumiskuupäev on selgunud0

Posted on oktoober 29th, 2019 in News

Eesti Muusikaauhinnad 2020 toimumiskuupäev on selgunud

Eesti meelelahutusmaailma oodatuimaks sündmuseks kujunenud Eesti Muusikaauhinnad 2020 gala toimub 24. jaanuaril. Seni suurim show leiab sarnaselt eelmistele aastatele aset Saku Suurhallis.

„24. jaanuaril toimub seni suurim Eesti Muusikaauhinnad 2020 show, mida juba kolmandat aastat järjest võõrustab Saku Suurhall. Kuni 5000 muusikasõbrani jõuab nii võidujoovastus, üllatuslikud tehnilised lahendused kui ka parim kodumaine muusika,“ avab eesootavat Eesti muusika suursündmust Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse liige Danel Pandre. „Kes täpselt eesootaval galal üles astuvad, sellest saame peagi lähemalt rääkida. Kindel on aga see, et lavale tulevate artistide arv on läbi aegade suurim,” jätab Pandre saladuseloori õhku.

Eesti Muusikaauhinnad 2020 antakse välja 24. jaanuaril 2020. Gala toimub esimest korda reedesel päeval, mille eesmärk on kaasata veel rohkem noori tegijaid ja korraldada tõeliselt suurejooneline Eesti muusika pidupäeva. Kokku jagatakse tunnustusi vähemalt 17 kategoorias: aasta debüütalbum, aasta naisartist, aasta meesartist, aasta ansambel, aasta klassikaalbum, aasta jazzalbum, aasta etno/folk/rahvalik album, aasta elektroonikaalbum, aasta alternatiiv/indiealbum, aasta metalalbum, aasta rockalbum, aasta popartist, aasta hip-hop/rap artist, aasta muusikavideo, aasta parim laul, aasta album, panus Eesti muusikasse.

Võttes arvesse muusikaturu arenguid ja saadud tagasisidet on tehtud muudatus kandideerimisel popmuusika ja hip-hop/rap kategooriates. „Nendes kategooriates saab osaleda artist või bänd, kes on vastavas žanris välja andnud albumi või on avaldanud kandideerimise perioodil vähemalt kolm singlit,“ selgitas Pandre.
Lisainfo kandideerimise kategooriate kohta leiab siit: www.muusikaauhinnad.eu/tutvustus/kategooriad.

Eesti Muusikaauhinnad 2020 galat korraldab Eesti Fonogrammitootjate Ühing koostöös Postimees Grupi ja Saku Suurhalliga, telesaate ja show toodab ProLab.

Alates tänasest saab gala pileteid soetada Piletilevist.

  • Facebook