1. veebruaril Unibet Arenal toimuval muusikute aastasündmusel Eesti Muusikaauhinnad 2024 esimesed esinejad on ALIKA, Bedwetters ja NOËP. Lisaks astub suure erinumbriga üles “Panus Eesti Muusikasse” auhinna saaja Marju Länik.

Tänavustel muusikaauhindadel enim nominatsioone kogunud ALIKAl on seljataga väga töine ja tegus 2023. aasta, mil tema unistuste elukutse tegi ta iga päevaga õnnelikumaks: „Võimalus Eesti Muusikaauhinnad 2024 galal esimest korda lavale astuda tähendab mulle seda, et ma teen enda karjääris kõik õigesti. Inimesi Eestis kõnetab mu muusika ning mina kui artist ja loodetavasti ka kui inimene. See on kindlasti suur asi, sest produktsioon on võimas ning Eesti muusika tähistamine on nii tore ja suurejooneline sündmus! Te näete mind laval säramas igas aspektis. Paneme kokku asja, kus olen 100% mina ise. Tuleb kindlasti üks mu lahedamaid esinemisi!“

Nelja nominatsiooniga Bedwettersile on esmakordne galal esinemine peale edukat aastat suure töö kulminatsioon ja autasu iseeneses. „Muusikaauhindadel saavad esineda artistid, kellel on olnud edukas aasta. Kui meid sinna kutsutakse, siis see tähendab, et meie asja on märgatud. Kui oleme möödunud aastal enda comebackiga jõudnud tagasi inimeste ja muusikakriitikute südamesse, siis see on väga suur asi. See on meie jaoks suur tunnustus, mida me ei võta kergekäeliselt. Meie lavanumbris mängivad viis kutti malet ja vaatavad, kuidas muru kasvab. Seda neli intensiivset minutit järjest. Õhus on pinget, põnevust ning ootusärevust – seda kõike korraga ja harmooniliselt,“ kutsub bänd fänne kohapeale showd nautima tulema.

Kuigi NOËP on galal esinemas kuuendat korda (sh Tenfold Rabbitiga), ei võta ta suursündmusel esinemist üldse iseenesestmõistetavalt: „See on alati suur rõõm! Muusikaauhindadel ülesastumise võimalus on ikkagi privileeg ja see tähendab ka seda, et järelikult on eelneva aasta sees antud album, neljateistkümne tuhande inimesega staadionikontsert, paljud siin ja mujal festivalidel esinemised ning Tartu2024 ametliku hümni kirjutamine inimestele korda läinud. Põnev on iga esinemise jaoks uus ja huvitav nurk leida. Sel aastal tuleb etteaste hoopis teistmoodi, kui mul tavaliselt on. Võib-olla nii palju julgen öelda, et instrumendi mängimise asemel saan fokusseerida hoopis näitlemisele.“

„Eesti Muusikaauhinnad on justkui Eesti muusikute ühine firma uusaastapidu, kus tunnustatakse parimaid töötajaid. Tore on “töökaaslasi” näha, õnnitleda ning nendega koos tähistada. Muusiku/produtsendi töö võib olla üsnagi solitaarne ning kokkupuute kohti teiste muusikutega ülemäära (vähemalt minul) ei ole, mistõttu täidab gala minu jaoks iga-aastase kokkutuleku rolli väga efektiivselt – kõik on kohal,“ lisab NOËP ootuselevuses.

Täiendavad esinejad avalikustatakse peagi. Eesti Muusikaauhinnad 2024 võitjad selguvad 1. veebruaril Unibet Arenal suurejoonelisel galal. Eesti muusika aastasündmusel tunnustatakse Eesti silmapaistvamaid muusikatootjaid, esitajaid ja autoreid. Antakse välja 20 auhinda, millest 18 võitjad valis 160 liikmeline muusikaekspertidest koosnev žürii. Panus Eesti Muusikasse auhinna saaja valis Eesti Fonogrammitootjate Ühing. Rahval on võimalik oma lemmik Aasta Artist valida 18. jaanuaril algavas rahvahääletuses, mis avatakse www.sky.ee portaalis.

Kohapeal efektse show oma silmaga tunnistamiseks on gala piletid müügil Piletilevis.

Auhinnatseremooniast teeb otseülekande Kanal 2 algusega kell 19.30.