1. veebruaril Unibet Arenal toimuval muusikute aastasündmusel Eesti Muusikaauhinnad 2024 pälvib tunnustusena auhinna „Panus Eesti Muusikasse“ popmuusika suurkuju, lauljatar Marju Länik.

Traditsiooniliselt tänab Eesti Fonogrammitootjate Ühing Eesti Muusikaauhindade suurejoonelisel galal väärika auhinnaga Panus Eesti Muusikasse neid muusikuid, kelle tegevus on jätnud tugeva jälje Eesti muusikaajalukku, kes on märkimisväärselt mõjutanud, arendanud ja edendanud Eesti muusikat. Viiskümmend aastat laval olnud Marju Länikul olid uudist kuuldes rõõmupisarad silmis: „See oli väga võimas üllatus! Tunnen südamest rõõmu ja tänutunnet ning tänulikkus teeb õnnelikuks! Teade pani pulsi tublisti kiiremini lööma ja tegi päeva väga ilusaks. Peale telefonikõnet elasin üle ka sellise emotsiooni, et silmad läksid naeratusega koos niiskeks, naersin ja nutsin rõõmust ühekorraga. See tunnustus tuli täpselt õigel ajal – ei liiga vara ega ka liiga hilja.“

Marju on oma pika karjääri jooksul olnud väga mitmete ansamblite solist, näiteks Vana Toomas, Mobile, Music Seif, Vitamiin, Kontakt, Mahavok, Dialog, laulnud mitmete erinevate riikide orkestritega ning juba üle nelikümne aasta on lauljatar andnud soolokontserte. Marju Läniku mitmekülgsesse repertuaari kuulub üle mitmesaja laulu, millest tuntuimad hitid on “Karikakar”, “Head uut aastat”, „Päikesemaa“, “Ikka jälle”, „Terassüdamega mees“, „Taas löövad kellad“, „Varjude mäng“, “Ma olen ju naine”, “Suvekuninganna”, “Kui sul on raske”, „Jää kauaks mu juurde“, „See öö on armastuse aastapäev (koos Jaak Joalaga), „Tantsukingad“, „Rock on popp“, „Õnnemaa“, „Vaid üks mees“, “Naerdes ja naeratades”, „Süda silmades“, „Olen teel“  jpt. Ta on kirjutanud mitmetele oma lauludele laulutekste.

Marju Länik sai väga tuntud, armastatud ja hinnatud lauljaks kogu Nõukogude Liidus ning kontsertreisid on viinud lauljatari korduvalt esinema ka Soome, Bulgaariasse, Kuubale, Tšehhi, Slovakkiasse, Taani, Poola, Indiasse, Horvaatiasse, Saksamaale, Rootsi, USAsse, Ühendkuningriiki, Luksemburgi jne. Marjut on artistitee vältel pärjatud mitmekümnete preemiate, konkursside võitude ning auhindadega. 2020. aastal andis president Kersti Kaljulaid Marju Länikule riikliku autasu Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Panust Eesti muusikasse on auhinnaga tunnustatud alates 1999. aastast. Siiani on tunnustuse pälvinud Uno Loop, Valter Ojakäär, Vello Orumets, Rein Rannap, Gunnar Graps, Tõnis Mägi, Marju Kuut, Olav Ehala, Ivo Linna, Riho Sibul, Erkki-Sven Tüür, Singer Vinger, Kukerpillid, Anne Erm, Anne Veski, Jaak Joala, Justament, Villu Tamme, 2 Quick Start, Mahavok, FIX, Ruja, Mikk Targo ja Rock Hotel.

Õhtu erilisus ei piirdu Marju jaoks vaid auhinna saamisega. „Kodumaise muusika suurnime auks lavastame võimsa erinumbri, mille säravaks täheks on loomulikult armastatud lauljatar isiklikult,“ sõnas gala projektijuht, Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse esimees Danel Pandre.

Lisaks Marju Länikule astuvad pidulikul galal üles veel väga mitmed tuntud artistid ning antakse välja 20 auhinda, mille võitjad valib enam kui 150 liikmeline muusikaekspertidest koosnev žürii.

Auhinnatseremooniast teeb otseülekande Kanal 2. Õhtut juhivad Birgit Sarrap ja Stefan.

Eesti Muusikaauhinnad 2024 pileteid saab soetada Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/eesti-muusikaauhinnad-2024-410649/