Eesti Muusikaauhinnad toovad endaga üllatusi täis shownumbrid0

Posted on jaanuar 19th, 2019 in News

Eesti Muusikaauhinnad toovad endaga üllatusi täis shownumbrid

24. jaanuaril toimub Saku Suurhallis pidulik Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala. Kell 19.30 algaval üritusel astuvad üles armastatud artistid, kellest suur hulk on ka ise tänavustele auhindadele nomineeritud. 

Värskeima lisandusena on tuleva nädala neljapäeval lavale oodata elektroonilise popmuusika kuningat NOËP-i, kes kandideerib ühtlasi ka Aasta Popalbum, Aasta Meesartist ja Aasta Laul kategooriates. Lisaks saab laval näha tänavuse Eesti Laulu poolfinalisti ja rootsi muusikaedetabeleid vallutavat Victor Crone’i ning mineval aastal fänne värske albumiga üllatanud indie-rock muusika esindajat The Boondocksi.

Nimetatud artistide lisandumisega on paika saanud Eesti Muusikaauhinnad 2019 täielik esinejate nimekiri. Galal astuvad üles Ott Lepland, Rein Rannap, ÖED, Bert Prikenfeld ehk Bert on Beats, Maian, Lenna, Ewert and the Two Dragons, Uudo Sepp, Revals, Duo Ruut, Talbot, NOËP, Victor Crone, The Boondocks ja Panus Eesti Muusikasse auhinna pälviv kollektiiv Mahavok.

Kuigi korraldajad show-programmi osas liiga palju kaarte ei ava, siis võib juba täna öelda, et oodata on suurejoonelist galaüritust. Nii on juba avashows inspireeritult saatejuht Reigo Ahvenast oodata suurt trummimöllu. “Mulle tehti ülesandeks panna kokku maailma kõige ägedam trummishow ja seda ma ka tegin,” muigab Ahven. Nimelt on koos Ahvena endaga lavale tulemas Eesti Kaitseväe orkestri ajateenijatest rivitrummarid, taikotrummiguru Hele-Riin Urb, François Archanjo & sambakool Macieira De Ouro (Kuldõunapuu), džässiprofessor Jukkis Uotila (FIN) ja kontrabassi virtuoos Peedu Kass. “Show tuleb vägev,” lubab Ahven ja lisab, et selle kuue minuti jooksul, mil kõik nimetatud tippklassi muusikud laval on, saab näha ja kuulda trummimuusikat erinevatest kohtadest üle maailma. Kõlavad trummirütmid nii rocki, militaristlikus kui ka džässmuusika võtmes.

Üllatusliku show-numbriga astub lavale ka kollektiiv Mahavok. Just nemad pälvivad tänavu auhinna Panus Eesti Muusikasse, mistõttu on ka esitatav number inspireeritud ajaloost. Bänd viib publiku muusikalisele rännakule läbi kollektiivi ajaloo liikudes samm sammu haaval tänapäevast minevikku. “Mahavoki kaubamärgiks on ju ikka olnud kauni harmooniaga meloodiline muusika, mida ilmestavad korralik valgus ja visuaalid. Loodetavasti suudame me täita meile eraldatud minutid võimalikult kompaktse ja kvaliteetse etteastega, mis publikule korda läheb,” lausus helilooja ja muusik Heini Vaikmaa lisades, et oodata on ka üllatusi lavale astuvate solistide osas.

Lisaks tasub publikul kahtlemata oodata NOËP-i esinemist. Nimelt toimub just Eesti Muusikaauhinnad 2019 raames artisti uue singli maailma esmaesitlus. 

Eesti Muusikaauhinnad 2019 raames jagatakse välja tunnustused 17. kategoorias. Õhtut juhivad Reigo Ahven ja Triinu “Lepatriinu” Paomets.

Piletid Piletilevist

  • Facebook