“Panus Eesti Muusikasse” autasu saab postuumselt Jaak Joala0

Posted on jaanuar 13th, 2015 in Uncategorized

“Panus Eesti Muusikasse” autasu saab postuumselt Jaak Joala

Eesti Muusikaauhinnad 2015 autasu “Panus Eesti Muusikasse” saab postuumselt Jaak Joala

Eesti Muusikaauhindade auhinnatseremoonia taga seisva Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse otsusega antakse tunnustus “Panus Eesti Muusikasse” Jaak Joalale. Esimest korda auhinnagala ajaloos antakse autasu meie hulgast lahkunud muusikule.

Erandlik otsus tehti lähtudes Jaak Joala väga kaalukast rollist eesti muusikas nii läbi tema aktiivse lavaperioodi kui sellele jätkunud suure järelmõjuga meie noorte muusikute karjäärile ja repertuaarile.

Jaak Joala lauludel on kindel ja suur koht eesti tänapäevamuusika kullavaramus. Laulja suur muusikaline pärand on innustanud väga paljusid meie uuema aja tippartiste ning tema laule taasesitavad kontserdid on olnud väga populaarsed.

Jaak Joala oli ka üheks Eesti Esitajate Liidu asutajaliikmeks ning oli algusest peale selle juhatuse esimees, aidates aktiivselt kaasa muusika valdkonna arengule.

„Panus Eesti Muusikasse“ auhinna andmisega soovitakse teha veelkord sügav kummardus Jaak Joala ees, kelle panus eesti muusikasse on olnud igas mõttes erakordne.

Eesti Muusikaauhinnad 2015 antakse kätte sel neljapäeval Nordea Kontserdimajas. Pidulikul tseremoonial esinevad Ewert and The Two Dragons, Genka & Paul Oja, Getter Jaani & Risto Vürst, Elepants From Neptune, Tanja, Karl-Erik Taukar ja Curly Strings. Otseülekande teeb TV3.

  • Facebook