Millist instrumenti mängib seekordne Eesti Muusikaauhind?0

Posted on jaanuar 26th, 2021 in Uncategorized

Millist instrumenti mängib seekordne Eesti Muusikaauhind?

Sel neljapäeval toimub Eesti Muusikaauhinnad 2021 gala. Juba kolmandat aastat valmivad auhinnad Tauno Kangro skulptuuristuudios. Naisefiguur, keda on hellitavalt kutsutud nii muusaks kui ka muusika EMA-ks on igal aastal uue instrumendiga. Varasemalt on auhinnakuju olnud nii viiuldaja kui ka saksofonist. Seekord on pronksi valatud taiesel käes flööt. Edukaimad artistid saavad ansambli jagu kujusid oma riiulile panna ning aastate pärast moodustada auhindadest suisa orkestri.

Sellaastasel galal antakse auhindu välja 19 kategoorias ja nii on nende loomisprotsessi kaasatud mitmeid Eesti meistreid. Seekordne skulptuur vooliti flöödimängijast modelli järgi lummava muusika saatel. Tauno Kangro on kunstnik, kes teeb oma loomingut sama suure pühendumise ja armastusega nagu on tänavused nominendid loonud oma muusika. Meister toonitab, et tal on suur au olla osa iga-aastasest Eesti Muusikaauhindade galast ning avaldab heameelt, et sündmus ka sel aastal toimub.

Täispikka intervjuud Tauno Kangro Uue tänava stuudios vaata siit.

Eesti Muusikaauhinnad 2021 teleülekanne toimub 28. jaanuaril Kanal 2 vahendusel. Kokku jagatakse auhindu 19 kategoorias. Õhtut juhivad lauljad Kaire Vilgats ja Dagmar Oja ning esineb mitmeid armastatuid Eesti artiste.

  • Facebook